Niepowtarzalne wzornictwo oraz ręczne wykonanie to cechy charakterystyczne indyjskich dywanów Art. Natural od Miloo Home. W ramach współpracy z indyjską rodziną tkaczy marka oferuje wyjątkową kolekcję ręcznie tkanych dywanów, do produkcji których wykorzystano w pełni naturalne tworzywa.

 

Coraz więcej osób poszukuje naturalnych produktów do aranżacji mieszkań i domów. Kamień, drewno, a także naturalne tkaniny stają się coraz popularniejsze. Miloo Home już od dłuższego czasu podąża za tym trendem oferując klientom wyroby z najwyższej jakości naturalnych materiałów, często także konserwowanych przy pomocy tradycyjnych  zabezpieczeń pozbawionych związków chemicznych. Obecnie marka wprowadza do swojego portfolio ręcznie tkane dywany z Indii.

Kolekcja Art Natural została stworzona przez rodzinę tkaczy, którzy wytwarzaniem tych niezwykłych tekstyliów zajmują się od pokoleń. Tradycja tkania dywanów w Indiach sięga czasów plemion koczowniczych sprzed 2500 lat. Z powodu braku innych możliwości zarobkowania miejscowa ludność odkryła sztukę przeplatania ze sobą miękkich włókien roślinnych z wełną owiec,  tworząc z niej materiał przypominający współczesny filc. Umiejętności twórców były doskonalone przez wieki,
z czasem pojawiło się pragnienie większych doznań estetycznych i tkacze zaczęli tworzyć dzieła coraz bardziej kolorowe o wyrafinowanych wzorach. W ręcznie tkanych dywanach każda  nitka wiązana jest osobno, dzięki czemu każdy z nich ma niepowtarzalny motyw dekoracyjny.

Dominującym tworzywem jest wełna indyjskich owiec i włókna roślinne, a niewielka domieszka wiskozy sprawia, iż dywan pięknie się układa i zachowuje formę. Cechą ręcznie tkanego włosia jest częste jego pochylenie w jedną stronę. To powoduje, ze dywan z różnych stron wygląda inaczej, w zależności od kąta padania światła. Dywany tkane ręcznie, w porównaniu z tymi produkowanymi mechanicznie, są bardziej miękkie i puszyste, a  przede wszystkim, bardziej trwałe.

 

Dywany z kolekcji Art Natural są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i rozmiarach
w salonach Miloo Home oraz w sklepie internetowym – www.miloohome.pl. Naturalność, subtelność motywów dekoracyjnych oraz wysoka jakość wykonania sprawią, że będą piękną ozdobą każdego wnętrza i nadadzą mu efekt przytulności i ciepła.