Dziewięć hitów wzorniczych w kolekcji Decor Selection 2018

W roku 2017 przedstawiliśmy cztery tematy trendowe „Micro Housing“, „Community Zone“, „Ageless Living“ oraz „Smart Home”.
W ramach tych tendencji wyodrębniliśmy łącznie dziewięć dekorów, które mają, według nas, duży potencjał rynkowy: Dąb Biscaya, Teramo, Corodona, Kitami, Iceland Pine, Jackson Hickory, Ventura Chestnut, Dąb Catania i Cuscino. Dodatkowo każdy lokalny rynek dodał dwa wzory, wyselekcjonowane w ramach analiz.

Trend dębowy nadal na topie
Podobnie jak w roku 2017 wzorniczo dominować będą struktury dębowe. Obok nich pojawią się jednak  kasztan,  hikora oraz wiąz. Jest to wynik poszukiwań innych struktur, które podobnie jak dąb identyfikowane są z solidnym materiałem i wyróżniają się powierzchnią z efektem haptycznym. Przykładem takiego wzoru jest „Jackson Hickory”, który już na targach Sicam cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem. Wyróżnia się on wyjątkową naturalnością  i jest  doskonałą alternatywą dla struktur dębowych.

 

Dekor Selection Booklet 2018
Dekor Selection 2018

 

Co zadzieje się wzorniczo w najbliższej przyszłości?

Zmiany demograficzne, cyfryzacja i świadome obchodzenie się ze środowiskiem naturalnym będą w roku 2018 wpływać na indywidualizację wnętrz mieszkalnych. W centrum uwagi nadal będzie naturalność i autentyczność dekorów. Podczas tworzenia kolekcji Decor Selection 2018 zadawaliśmy sobie często pytanie: Jak bardzo „rustykalnie” możemy czy powinniśmy kształtować dekory? W tym miejscu należy wyjaśnić, co rozumiemy pod słowem „rustykalny”. Zapytaliśmy o to naszych kolegów na całym świecie i otrzymaliśmy bardzo różnorodne interpretacje określenia „rustykalny”. Najogólniej mówiąc z tym pojęciem kojarzone są wzory z zarysowaniami, sękami i mocno rzucającymi się w oczy defektami. W tej kategorii mieszczą się wszystkie wzory o tzw. used look lub DIY-look.

Delikatna rustykalność

Analiza globalnych rynków pokazała, że dekory rustykalne nadal są popularne, co wynika z faktu, że są one dobrze przyjmowane przez ostatecznych odbiorców. Wiąże się to z tym, że rustykalne interpretacje drewna kojarzone są z naturalnością i z autentycznym, zużytym materiałem. Trend rustykalny można zaobserwować na całym świecie zarówno we wnętrzach sklepowych jak i w mieszkalnych. „Rustykalność” stała się modna: nacięcia po pile zastąpione zostały przez ekstremalne defekty.

Jeśli macie Państwo pytania do Decor Selection 2018, odnośnie naszych propozycji wzorniczych  czy produktów, prosimy o bezpośredni kontakt z naszymi działami sprzedaży: sales@schattdecor.de