Meble Wójcik, polska rodzinna firma, specjalizująca się w produkcji mebli skrzyniowych, została wyróżniona w prestiżowym raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” przygotowanym przez London Stock Exchange Group. W zestawieniu znalazło się 30 polskich firm z różnych sektorów gospodarki, które zdaniem autorów raportu są najszybciej rozwijającymi się przedsiębiorstwami zarejestrowanymi w Unii Europejskiej.


Premiera tegorocznego raportu przygotowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie miała miejsce w ubiegłym tygodniu w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Prestiżowe zestawienie wskazuje najbardziej dynamiczne małe i średnie przedsiębiorstwa europejskie, które nie tylko wyróżniają się pozytywnymi wynikami finansowymi na tle swojej branży, ale również mają ogromne znaczenie dla przyszłego wzrostu gospodarczego, innowacyjności oraz tworzenia nowych miejsc pracy.

Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że znaleźliśmy się w tym zestawieniu jako jedyna polska firma specjalizująca się w produkcji mebli skrzyniowych. Nasza historia sięga 1986 roku, kiedy to Leszek Wójcik założył pierwszy zakład produkcyjny. Od tego czasu intensywnie pracowaliśmy nad dynamicznym rozwojem firmy, by obecnie móc pochwalić się 3 nowoczesnymi fabrykami, specjalizującymi się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu,  w których zatrudnionych jest  łącznie ponad 1400 osób – mówi Ewelina Wójcik, dyrektor d.s. marketingu Meble Wójcik.  – Każdego dnia nasze linie produkcyjne opuszcza kilkadziesiąt tysięcy mebli, które trafiają na ponad 20 rynków, głównie europejskich, takich jak Polska, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, BIałoruś, Ukraina – dodaje.

 

Oprócz firmy Meble Wójcik w zestawieniu Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie znalazło się 30 polskich firm, m.in. Adamed, Barlinek czy Piątnica.