Firma Whirlpool Corporation staje się pierwszym producentem urządzeń, który wykorzystuje funkcjonalność Apple Watch

Firma Whirlpool Corporation staje się pierwszym producentem urządzeń, który wykorzystuje funkcjonalność Apple Watch

Integracja zapewni producentowi urządzeń rozszerzone możliwości zdalne dla pakietu podłączonych sprzętów

BENTON HARBOR, Mich., 8 stycznia 2018 r. – Firma Whirlpool Corporation przenosi funkcjonalność inteligentnych urządzeń domowych na nowy poziom, dzięki Apple Watch. Na początku 2018 roku zostanie wdrożone udogodnienie pozwalające konsumentom na zdalne komunikowanie się z piekarnikami, pralkami i suszarkami za pośrednictwem tego smartwatcha. Jest to pierwsza współpraca producenta sprzętów AGD z Apple Watch, zakładająca wykorzystanie dostępnych dzięki temu rozwiązań i możliwości.

„Wprowadzanie intuicyjnej technologii i funkcjonalności do kategorii urządzeń, które pomagają wyeliminować problemy związane z wykonywaniem domowych obowiązków jest jednym z naszych głównych celów, ponieważ zależy nam na wprowadzaniu innowacji w zakresie inteligentnego domu” – powiedział Brett Dibkey, wiceprezes marki i strategii Whirlpool Corporation w Ameryce Północnej – „Nasi konsumenci są wymagający i oczekują, że ich urządzenia będą działać mądrzej, a nie w coraz bardziej skomplikowany sposób. Dzięki nowej współpracy z Apple zwiększamy możliwości użytkowników w zakresie interakcji z ich urządzeniami w nowy i wygodny sposób”.

Kompatybilność z Apple Watch zostanie w 2018 roku wprowadzona i połączona z ponad 20 urządzeniami marki Whirlpool.

 

Użytkownicy, za pomocą aplikacji Whirlpool na Apple Watch, będą mieli szansę zdalnie komunikować się ze swoimi sprzętami domowymi na kilka różnych sposobów*:

 

●       Piekarnik: konsumenci będą mogli monitorować obecny status pracy piekarnika, a także kontrolować ustawienia w trakcie trwania całego procesu pieczenia;

 

●       Pralka: oprócz aktualizacji statusu użytkownicy będą mieli szansę kontrolować opcje prania, nawet w trakcie trwania cyklu. Klienci otrzymają możliwość dostosowywania cyklu na bieżąco za pośrednictwem swojego zegarka Apple Watch (niezależnie od tego, czy jest to standardowe pranie, czy pranie jasnych i delikatnych tkanin);

 

●       Suszarka: użytkownicy będą mogli sprawdzić czy cykl już się rozpoczął, a także kontrolować go w trakcie, otrzymując także informację ile czasu pozostało do jego zakończenia.

Współpraca z Apple Watch to kolejny dowód zaangażowania firmy Whirlpool Corporation w innowacyjne rozwiązania. Dzięki rozbudowanej komunikacji zdalnej z urządzeniami gospodarstwa domowego, konsumenci będą mogli personalizować interakcje ze sprzętami AGD i dbać dzięki temu o swoje rodziny mądrzej, szybciej i lepiej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat innowacyjnych, skoncentrowanych na trosce produktach firmy i dołączyć do dyskusji, zachęcamy do odwiedzenia strony ces.whirlpool.com i śledzenia #CareSmarter.

*Urządzenie musi być ustawione na możliwość zdalnego połączenia. Wymagana jest także sieć WiFi i aplikacja. Funkcje mogą ulec zmianie. Szczegółowe informacje i oświadczenie o ochronie prywatności można znaleźć na stronie whirlpool.com/connect.

 

 

***

 

O Whirlpool Corporation

O Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) to największy z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, który w 2016 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 21 mld USD, zatrudniał 93 tys. pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit i innych dużych marek w prawie każdym kraju na całym świecie. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć na stronie WhirlpoolCorp.com i w social media: Twitter , LinkedIn oraz Facebook.