Grupa Nowy Styl udostępniła na swojej stronie internetowej raport pt. „Jak stworzyć dobre biuro?”. Szczegółowa analiza 5 istotnych potrzeb pracowników biurowych, to już trzecia ekspercka publikacja z zakresu badań przestrzeni pracy – dziedziny, którą firma konsekwentnie rozwija.

Kilka lat temu w strukturze Grupy Nowy Styl – europejskiego lidera w branży meblarskiej – utworzony został Dział Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy. Powołanie działu było potwierdzeniem kolejnego etapu rozwoju firmy, która urosła do rangi eksperta w kompleksowych rozwiązaniach meblowych dla przestrzeni biurowych oraz budynków użyteczności publicznej. Kilkanaście osób tworzących zespół – psycholodzy, socjolodzy czy architekci – codziennie bierze pod lupę czynniki wpływające na warunki pracy, a owocem ich analiz są m.in. raporty oparte na własnych badaniach.

Publikacja pt. „Jak stworzyć dobre biuro?” stanowi kompendium wiedzy opartej na wieloletniej praktyce firmy w wyposażaniu biur dla klientów z różnych branż. Punktem wyjścia było 5 istotnych potrzeb pracowników, które zostały wybrane na podstawie rozmów i wywiadów z 2,5 tys. osób.
Wybrane potrzeby szczegółowo przeanalizowaliśmy: pokazaliśmy, na jakim etapie popełniane są błędy oraz jak ich uniknąć lub naprawić – opisuje zawartość raportu pt. „Jak stworzyć dobre biuro?” Anna Marszałek z Grupy Nowy Styl, autorka opracowania.Listę najważniejszych potrzeb tworzą: przestrzenna i jasna kuchnia, rozwiązania akustyczne, dostęp do światła dziennego, odpowiednio działająca klimatyzacja oraz sale do spotkań w niewielkim gronie.


„Jakość miejsca pracy wpływa na zadowolenie i produktywność pracowników, a tym samym na konkurencyjność firmy. Bo w dobrze urządzonym biurze chcemy, a nie musimy przebywać. Zatem inwestycja w biuro może być ogromną wartością dodaną. To jasna wskazówka zarówno dla pracodawców, jak i architektów przygotowujących projekt biura” – czytamy w konkluzji raportu.

Oprócz analizy 5 największych potrzeb pracowników dot. wnętrz biurowych, Grupa Nowy Styl wydała jeszcze dwa raporty: „Czego pragną programiści?” oraz „Flow at Work”. Pierwszy skupia się na stworzeniu odpowiedniego miejsca pracy dla specjalistów z branży IT, zaś drugi podpowiada, jak uzyskać atmosferę, dzięki której obowiązki zawodowe zamieniają się w pasję.

Raport pt. „Jak stworzyć dobre biuro?”, oraz dwie pozostałe publikacje, można pobrać bezpłatnie na stronie: http://pl.nowystylgroup.com/pl/inspiracje/raporty/

Uważamy, że jako ekspert w urządzaniu przestrzeni biurowej powinniśmy dzielić się naszą wiedzą. W ten sposób chcemy budować w kraju i za granicą „kulturę przyjaznych biur”, takich, które chronią zdrowie oraz zapewniają m.in. komfort, ergonomię, efektywność i przyjemność z pracy, co jest misją Grupy Nowy Styl – mówi Ewelina Solecka, manager Działu Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy.