Gwiazdy Biznesu 2018

Krzysztof Domarecki Osobowością Dolnego Śląska

Gwiazdy Biznesu 2018

Krzysztof Domarecki – Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena oraz założyciel Funduszu Fidiasz – otrzymał wyróżnienie „Osobowość Dolnego Śląska” w konkursie „Gwiazdy Biznesu” w ramach Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego. Wyróżnienie przyznawane przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego wraz z FRW Media Group – Instytucją Otoczenia Biznesu oraz portalem www.naszbiznes24.pl, jest podkreśleniem wkładu w działalność i promowanie regionu. Nominowani do wyróżnienia są przedsiębiorcy, samorządowcy, a także instytucje okołobiznesowe z regionu Dolnego Śląska.


Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy w ciągu trzech lat zyskał rangę jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Dolnym Śląsku. Co roku gromadzi blisko 500 gości, w tym osobowości świata biznesu, polityki, kultury i sportu. W tym roku laureatem nagrody „Osobowość Dolnego Śląska” został Krzysztof Domarecki, który od początku prowadzenia swojej działalności biznesowej oraz naukowej jest związany z regionem.

Dolny Śląsk to kolebka wielu znakomitych pomysłów i przedsiębiorstw – z których część, tak jak Selena – ma zasięg międzynarodowy. Regionalny plebiscyt „Gwiazdy Biznesu” tworzy platformę dialogu między firmami na różnym poziomie zaawansowania technologicznego, dając im możliwość transferu wiedzy, doświadczenia i dobrych praktyk. Jednocześnie pozwala dostrzec w swoim najbliższym otoczeniu inspiracje, które mogą stać się motorem wzrostu własnego biznesu. Kolejna edycja rankingu dodatkowo wzmacnia pozycję Dolnego Śląska na biznesowej mapie Polski. Nagrodę „Osobowość” w plebiscycie „Gwiazdy Biznesu 2018” traktuję jako wyróżnienie dla prowadzonej działalności – związanej zarówno z Grupą Selena i marką Tytan, jak również ze wspieraniem środowiska startupów w ramach Funduszu Fidiasz. Dzisiaj, po 25 latach obecności na rynku, ponad 70% sprzedaży Grupy Selena realizujemy poza Polską – na czterech kontynentach. Tym bardziej cieszy fakt, że naszą działalność międzynarodową ceni także region, z którego Selena pochodzi i gdzie od początku ma swoją siedzibę. Świadomość, że możemy reprezentować Dolny Śląsk nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej – to dla nas bez wątpienia powód do dumy – mówił Krzysztof Domarecki, założyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Selena.


Gala finałowa miała miejsce w Wałbrzychu, w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Nagroda „Gwiazd Biznesu” jest przyznawana w jednej z pięciu kategorii: Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi oraz Osobowości Dolnego Śląska. Wykonawcą statuetek jest Dorota Dziekiewicz-Pilich – artystka, która zaprojektowała m.in. statuetkę nagrody muzycznej – Fryderyka.

Więcej informacji o Grupie Selena i Funduszu Fidiasz na stronach selena.com oraz fidiasz.com

Informacje dodatkowe:

Selena jest globalnym producentem i dystrybutorem produktów chemii budowlanej oraz jednym z trzech największych producentów piany poliuretanowej na świecie. Grupa w swojej ofercie posiada piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne. W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie. Międzynarodowe doświadczenia zdobywane na wielu różnych rynkach pozwalają Grupie Selena szybko się rozwijać – jest to firma innowacyjna, kreująca nowe rozwiązania, dostosowane do rosnących potrzeb użytkowników. Grupa Selena była wielokrotnie nagradzana w najbardziej prestiżowych rankingach. Spółka została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w ramach konkursu Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii „Trwały Sukces” oraz otrzymała m.in. tytuł Teraz Polska w kategorii „Inwestycja Zagraniczna”. Najwyższa jakość produktów Grupy Selena oraz ich nowoczesność cieszą się uznaniem partnerów i klientów w 70 krajach. Portfolio marek Grupy otwierają takie topowe brandy jak: Tytan, Quilosa, Artelit czy Matizol. Od kwietnia 2008 akcje spółki holdingowej Grupy – Selena FM S.A. – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.