Porta Drzwi, marka należąca do największego producenta drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej – Porta KMI Poland, otrzymała międzynarodowy tytuł Superbrand, przyznawany najsilniejszym markom w Polsce. Tym wyróżnieniem Porta Drzwi została uhonorowana już kolejny rok z rzędu.

 

Superbrand to prestiżowy tytuł, który jest przyznawany na podstawie badania opinii ponad 10 tysięcy konsumentów w Polsce. Pozwala ono określić tzw. indeks siły marki. Głos zabierają także członkowie Rady Marek – eksperci marketingu, reklamy i PR. Dzięki tym dwóm elementom – badaniu i głosowaniu ekspertów – wyłaniani są laureaci konkursu Superbrands. W tym roku odbyło się to w Polsce już po raz trzynasty.

– Założeniem naszej strategii marki jest otwarcie się na klienta, jego potrzeby, motywacje i pragnienia. Działamy zgodnie z ideą bycia blisko naszych odbiorów, inicjowania dialogu. Wychodzimy bowiem z założenia, że drzwi mogą być czymś więcej niż tylko przedmiotem w tle, sprowadzonym wyłącznie do jego aspektu użytkowego. Drzwi mogą inspirować lub stać się klamrą, która spina nasze wyobrażenie o pięknie i harmonii w domu – najważniejszym miejscu w życiu większości ludzi. Chcemy spełniać te marzenia, ale i podpowiadać nowe, co jest możliwe właśnie dzięki wzajemnej otwartości. Nagroda Superbrand świadczy o tym, że ta strategia przekonuje zarówno środowisko marketingowe, jak i jej głównych odbiorców, czyli naszych klientów. To dla nas bardzo wiele znaczy i za to dziękujemy – mówi Artur Pęksyk, Dyrektor Pionu Sprzedaży i Marketingu Porta KMI Poland.

 

***

 

 

Porta KMI Poland jest największym producentem drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej. W pięciu nowoczesnych zakładach produkcyjnych: w Bolszewie, dwóch zakładach w Ełku, w Suwałkach oraz w rumuńskim Aradzie produkuje co miesiąc ponad 65 tys. drzwi wewnętrznych, wejściowych, zewnętrznych i technicznych oraz ponad 60 tys. ościeżnic. W ramach przyjętej w 2015 r. nowej strategii biznesowej firma działa zgodnie z ideą biznesu otwartego, inicjując dialog, współpracę, rozwój i przyczyniające się do niego zmiany. Porta prowadzi działalność od 1992 r. i obecnie zatrudnia ponad 1800 osób. W 2017 r. jej obroty sięgnęły niemal 407 mln zł. Wytwarzane przez Porta drzwi są sprzedawane na rynkach całego świata, tylko w Polsce co miesiąc wybiera je do swoich domów i mieszkań ponad 20 000 klientów.