Szafy z głośnikami, drzwi z ramą podświetlaną ledowo lub z wbudowanym ekranem LCD, automatycznie otwierane drzwi przejściowe. Te zaawansowane techniczne i nietypowe rozwiązania znajdziemy w systemach Raumplus.

Wydawałoby się, że w przypadku szaf i drzwi przesuwnych niewiele może zaskoczyć. Kojarzymy je z rozwiązaniami, w których przede wszystkim liczy się funkcjonalność i nowoczesne wzornictwo. Jednak postęp techniczny nie omija wyposażenia wnętrz. Nowinki techniczne są wręcz oczekiwane przez sporą cześć osób. Ich potrzeby stara się rozpoznać także marka Raumplus. Zadanie to należy do działu rozwoju produktu znajdującego się w centrali w Bremie. Efektem kreatywnych poszukiwań są wdrożone w ostatnim czasie nowe funkcje w systemach drzwi i szaf.

Do nowości należy system nagłośnienia ukryty w szafie… Ultra cienkie głośniki DML o grubości 18 mm znajdują się na wewnętrznej stronie drzwi przesuwnych, a w drzwiach uchylnych wmontowywane są w płytę na lico. Głośniki współpracują ze wszystkimi zewnętrznymi źródłami dźwięku łącząc się z nimi bezprzewodowo. System muzyczny dodatkowo rozbudowany może zostać o subwoofer, który również znajduje się wewnątrz szafy. Urządzenie zapewnia wysokiej jakości dźwięk i jest alternatywą dla tradycyjnych głośników stosowanych w pomieszczeniach. Do jego kontroli wystarczy smartfon.

Światło jest jednym z najważniejszych czynników wywierających wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Nasz cykl dobowy regulowany jest przez światło słoneczne. Ogromne znaczenie ma również sztuczne oświetlenie, które decyduje o naszym nastroju czy zdolności do koncentracji. W odpowiedzi na to Raumplus w drzwiach przesuwnych S1200 wprowadził zintegrowane oświetlenie ledowe. Źródło światła znajduje się w aluminiowej ramie, a jego temperaturę i jasność można sterować pilotem.

Dodaj nowy

Innym ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez Raumplus są drzwi przejściowe S1500 z sensorem ruchu. Model ten posiada automatyczną górną prowadnice. Magnetyczna szyna współpracuje z czujnikiem zbliżeniowymi i bezszelestnie otwiera drzwi.

Inżynierowie Raumplus nie ustają w poszukiwaniu kolejnych zaawansowanych rozwiązań. Wśród nowości, które niebawem ujrzą światło dzienne Raumplus zapowiada nową wersję drzwi z wbudowanym ekranem LCD…  www.raumplus.pl