24 października 2018 roku w warszawskim Forcie Sokolnickiego odbyła się uroczysta, międzynarodowa gala Tubądzin Design Awards 2017/2018. Konkurs organizowany przez Grupę Tubądzin, w ramach którego przyznane zostały nagrody, skierowany był do projektantów i architektów, a także studentów uczelni artystycznych. Spośród ponad tysiąca nadesłanych prac wyłoniono trzydziestu laureatów, którzy wzięli udział w wielkim finale. Grand Prix to wycieczka do Nowego Jorku dla zwycięzcy oraz osoby towarzyszącej oraz 2 500 euro. Prowadzona przez Filipa Chajzera Gala, utrzymana w konwencji rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, zwieńczyła merytoryczną i artystyczną rywalizację pomiędzy pasjonatami niezwykłych rozwiązań aranżacyjnych i architektonicznych.


Z czterech stron świata

Konkursowe prace nadsyłane były z wielu państw świata, m.in. z Ukrainy, Republiki Mołdawii, Rosji, Kazachstanu, Włoch, Węgier czy Słowacji, ale także z Nowej Zelandii, Kanady i oczywiście Polski. Ich wspólnym mianownikiem był niezwykle wysoki poziom merytoryczny, lecz każda cechowała się indywidualnymi, nierzadko innowacyjnymi rozwiązaniami proponowanymi przez autorów. Tubądzin Design Awards został podzielony na trzy kategorie: Unlimited Architecture, skierowaną do  architektów i projektantów biur architektonicznych, Everyday Design, przeznaczoną dla projektantów w salonach sprzedaży płytek oraz Young Power, w której studenci mogli wykazać się wysokim poziomem swojego warsztatu architektonicznego.

Na bardzo wysokim poziomie

Prace nadsyłane w ramach Tubądzin Design Awards oceniane były przez wybitych przedstawicieli świata architektury i projektowania. Przewodnicząca Jury: Dorota Koziara, architektka i projektantka, twórca kolekcji Cielo e Terra dla Ceramiki Tubądzin. Członkami kapituły byli także: Boris Kudlička, scenograf-wizjoner, współpracujący m.in. z Operą Narodową w Warszawie, Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna pisma o tematyce wnętrzarskiej, Maciej Mańkowski, wybitny fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Tomasz Smus, architekt marki Tubądzin.

Wyjazd do Nowego Jorku

Grand Prix konkursu stanowił wyjazd, wraz z osobą towarzyszącą, do Nowego Jorku oraz 2 500 euro. Zwycięski projekt został stworzony przez Łukasza Gąskę i Martę Sowińską. Pozostali nagrodzeni wyjadą na Salone del Mobile 2019 w Mediolanie lub odbędą staże w jednych z najbardziej prestiżowych biur projektowych w Europie: Dorota Koziara Studio w Mediolanie, Villa International Co. w Budapeszcie oraz WWAA w Warszawie. Otrzymają także nagrody od Partnerów Tubądzin Design Awards, a ich prace zostaną opublikowane w branżowych czasopismach. Ponadto zwycięzcy w kategorii Young Power udadzą się w podróż do Barcelony, gdzie zwiedzą fabrykę VIBIA, jednego z partnerów konkursu.

 

Tubądzin Design Awards jest wyjątkowym konkursem, gdyż wymaga kompleksowej wiedzy z różnych dziedzin architekturymówi Dorota Koziara, przewodnicząca JuryPoziom nadsyłanych prac z roku na rok jest coraz wyższy, a to bezpośrednio przekłada się na jakość architektury, która nas otacza. Zauważalny jest także wzrost ilości prac nadsyłanych przez zagranicznych architektów, co dowodzi, że potrzeba wykorzystywania w projektach produktów nowoczesnych i innowacyjnych, takich jak te oferowane przez Grupę Tubądzin i partnerów konkursu jest bardzo duża. Oczywiście atutem konkursu jest także bogata pula nagród. Dzięki Tubądzin Design Awards wpływamy na mądre funkcjonowanie i piękno naszego otoczenia.

Z przyjemnością przedstawiamy laureatów Tubądzin Design Awards 2017:

Unlimited Architecture Łukasz Gąska i Marta Sowińska

Everyday Design Oksana Shumelda

Young Power Tamara Podolianko

O Firmie:

Grupa Tubądzin należy do największych i najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 35 lat nieprzerwanie kształtuje rynek wyznaczając trendy wzornicze. Jest w Polsce pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych sięgających swoim rozmiarem 120×240 cm. Produkty są wytwarzane z najwyższej jakości surowców, w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie.