Nowomiejski stadion w sobotnie popołudnie i wieczór (7 lipca) zamienił się w centrum polskiej muzyki rozrywkowej. Dla ponad 13 – tysięcznej publiczności zaśpiewała m.in. Ania Dąbrowska, Rafał Brzozowski i zespół MIG . Gwiazdą wieczoru tegorocznej edycji Szynaka Day był zespół Lady Pank.

 

Tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca do Nowego Miasta Lubawskiego przyjechali wielbiciele dobrej zabawy. Wszystko za sprawą Grupy Meblowej Szynaka, która od sześciu lat organizuje największą imprezę plenerową w województwie warmińsko-mazurskim. W tym roku event oficjalnie otworzył Michał Szynaka, reprezentant Zarządu Szynaka Meble Sp. z. o. o. oraz burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, Józef Blank. – Kolejne edycje Szynaka Day na stałe wpisały się w kalendarz największych imprez plenerowych w naszym województwie. Cieszymy się, że impreza ta wzbudza ogromne zainteresowanie kilkunastotysięcznej rzeszy fanów z całego kraju. Pozwala to budować tradycję, wzmacniać prestiż imprezy i zacieśniać więzi między pracodawcą, pracownikami, ich rodzinami i mieszkańcami regionu. Jesteśmy dumni, że jako Grupa Meblowa Szynaka jesteśmy organizatorami jednego z największych przedsięwzięć muzycznych w województwie – powiedział Michał Szynaka.

Zdjęcie z Szynaka Day 2018 – od lewej Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego – Józef Blank, Rafał Brzozowski, Michał Szynaka.

Pomiędzy kolejnymi koncertami na scenę zaproszono przedstawicieli zakładów Grupy Meblowej Szynaka, którzy brali udział w konkursach: wędkarskim, BHP i dzieci pracowników biorących udział w konkursie plastycznym pt. „Wyspa Mebli”. Jako pierwszy na nowomiejskiej estradzie pojawił się Rafał Brzozowski, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Następnie do wspólnej zabawy tłum porwał zespół MIG. Później mieliśmy okazję wysłuchać największych przebojów Ani Dąbrowskiej. Po takiej muzycznej rozgrzewce przyszedł czas na występ gwiazdy wieczoru – zespół Lady Pank. Kilkunastotysięczna publiczność ogromnym aplauzem przyjęła pojawienie się na scenie Janusza Panasewicza z zespołem. Imprezę zakończył spektakularny pokaz fajerwerków i zabawa, którą nakręcał DJ Młody. Tegoroczna edycja Szynaka Day była nie tylko ciekawym wydarzeniem muzycznym, ale przede wszystkim doskonałą okazją do spotkania i integracji pomiędzy pracownikami Grupy Meblowej Szynaka i mieszkańcami województwa i kraju.