Oferta nowego warsztatu mobilnego MW 1000 

Firma Festool kontynuuje rozbudowę systemu umożliwiającego optymalną organizację miejsca pracy. Od października 2018 oferuje nowy warsztat mobilny, który idealnie nadaje się do transportu Systainerów, a dzięki elastycznej powierzchni roboczej zapewnia optymalne warunki pracy na placu budowy oraz w miejscu montażu. Umożliwia indywidualną konfigurację i porządkuje przestrzeń roboczą. Dzięki elastyczności, niewielkiemu ciężarowi, kompaktowym wymiarom oraz możliwości wygodnego przemieszczania po schodach, mobilny warsztat MW 1000 zapewnia bezproblemowy transport i natychmiastową gotowość do użytkowania – bez czasochłonnego montażu i demontażu.

Zdjęcie: Festool_MW1000

Nowy warsztat mobilny MW 1000 firmy Festool – dostępny od października 2018 r. w specjalistycznych sklepach.

Nowe rozwiązanie systemowe w postaci mobilnego warsztatu MW 1000 stanowi optymalne połączenie obszarów „system porządkowania i transportu” oraz „praca półstacjonarna”. „Mobilny warsztat dysponuje elastyczną powierzchnią roboczą oraz zapewnia możliwość bezpiecznego transportu i magazynowania elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, wyposażenia i materiałów eksploatacyjnych. Elastyczny system oferuje miejsce na wszystko, co jest potrzebne do transportu i pracy na budowie oraz w miejscu montażu”, mówi Oliver Seeger, menedżer produktu w firmie Festool, opisując to innowacyjne rozwiązanie.

 

Idealny warsztat do prac montażowych

Łatwy transport zapewnia komfort pracy 

Firma Festool opracowała nowy warsztat mobilny z myślą o zapewnieniu w równym stopniu łatwego transportu i precyzyjnych rezultatów pracy.

  • Dzięki dużym, w pełni gumowanym i odpornym na wstrząsy kołom transport po schodach nie stanowi już problemu – zarówno w warsztacie, podczas załadunku na pojazd, jak i na placu budowy.
  • Kompaktowe wymiary oraz bezproblemowy montaż i demontaż sprawiają, że mobilny warsztat jest bardzo komfortowy w codziennym użytkowaniu.
  • Nowy MW 1000 posiada stabilną powierzchnię roboczą, która składa się z płyty perforowanej i profilu aluminiowego, który zapewnia zapewnia elastyczne opcje zaciskania i mocowania obrabianych elementów.
  • Funkcja pełnego wysuwania wkładu Systainerów zapewnia łatwy dostęp do ich zawartości.
  • Możliwa jest też regulacja wysokości wysuwanych wkładów bez użycia narzędzi. Przenośny warsztat można dopasować do indywidualnych potrzeb dzięki zastosowaniu dodatkowych wkładów wysuwanych (dostępnych jako wyposażenie).
  • Systainer i stół montażowy można schować w kilku prostych ruchach, zabezpieczając na czas transportu – bez ryzyka poślizgu.
  • Doskonałym uzupełnieniem są starannie opracowane detale, takie jak pałąk przesuwny z regulacją kąta nachylenia, powierzchnie ślizgowe i uchwyt do przenoszenia na wannie. Oznacza to, że mobilny warsztat MW 1000 może być łatwo i wygodnie załadowany do pojazdu przez jedną osobę.
  • Regulowane, solidne nóżki składane sprawiają, że stół montażowy jest gotowy do użytku dzięki kilku prostym ruchom. Dzięki stopkom o regulowanej wysokości można zniwelować ewentualne nierówności powierzchni.
  • Dodatkowa komora do SYS-MINI 1, która została zintegrowana przez firmę Festool w elemencie bazowym, umożliwia przechowywanie drobnych części.
  • Mobilny warsztat można elastycznie i indywidualnie dostosować do potrzeb użytkownika. Dotyczy to zarówno powierzchni roboczej, jak i powierzchni do odkładania akcesoriów. Jeśli oferowana powierzchnia nie jest wystarczająca, można ją bez problemu rozbudować za pomocą dodatkowych stołów montażowych. Elementy wyposażenia MFT/3 są kompatybilne z nowym warsztatem mobilnym.

HyperFocal: 0

Festool dba o organizację miejsca pracy 

Firma Festool jest od wielu lat znana z idealnej organizacji miejsca pracy w warsztatach, na budowach i w miejscach montażu. Oferuje najlepsze rozwiązania, które dbają o profesjonalny wizerunek w oczach klienta i pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ wszystko jest na miejscu. Rezultat: Efektywna praca zamiast długiego szukania. „Stół wielofunkcyjny MFT sprawdził się już jako nowoczesny stół warsztatowy do pracy na stanowiskach półstacjonarnych, jak również systemy porządkowania i transportu do wygodnego i szybkiego transportowania Systainerów. Dzięki nowemu warsztatowi mobilnemu połączyliśmy te dwa obszary. MW 1000 przekonuje nieskomplikowaną obsługą podczas pracy, prostym montażem i demontażem oraz komfortowym i łatwym transportem”, wyjaśnia menedżer produktu, Seeger. Wystarczy kilka prostych ruchów, aby kompaktową jednostkę przekształcić w stabilne miejsce pracy z niezbędnymi narzędziami w zasięgu ręki. Warsztat mobilny dostępny od październik 2018 r. u Autoryzowanych Dystrybutorów Festool.

Precyzyjne rezultaty pracy dzięki stabilnej powierzchni roboczej.

Mobilny warsztat zapewnia natychmiastową gotowość do użytkowania – bez czasochłonnego montażu.

Więcej informacji u Autoryzowanych Dystrybutorów lub na stronie internetowej www.festool.pl (online od 10.07.2018)

Dane techniczne mobilnego warsztatu MW 1000

                                               MW 1000 Basic                                      MW 1000

Wymiary: (dł. x szer. x wys.)      641 x 600 x 1076 mm                         641 x 600 x 1185 mm

Nośność całkowita                      100 kg                                                 100 kg

Nośność szuflady                          20 kg                                                     20 kg

Średnica rolek                            200 mm                                               200 mm

Wymiary stołu                           445 x 363 mm                                     445 x 363 mm

Wymiary stołu montażowego    970 x 445 mm

Wysokość robocza                     900 mm                                               900 mm

Ciężar                                        19 kg                                                     31 kg

FacebookTwitterGoogle+