WHIRLPOOL COMPANY POLSKA Z CERTYFIKATEM OCENY WPŁYWU INWESTORA ZAGRANICZNEGO

Certyfikaty zostały przyznane przez Fundację Republikańską w ramach obchodów 100. rocznicy niepodległości Polski i 100. rocznicy kapitału amerykańskiego w Polsce.

 

Warszawa, 11 maja 2018 – firma Whirlpool Company Polska została odznaczona trzema certyfikatami Oceny Wpływu Inwestora Zagranicznego w trzech kategoriach: Kapitał Ludzki, Innowacyjność, Ochrona Środowiska i Społeczność Lokalna.

 

Ocena Wpływu Inwestora Zagranicznego (OWIZ) to analiza działań inwestora zagranicznego oraz jego wpływu na polską gospodarkę i społeczeństwo. Firma Whirlpool Company Polska została doceniona ze względu na umiejętność wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w zakresie działań inwestorskich; odpowiedzialne zarządzaniem kapitałem ludzkim, zdolność do prowadzenia rozbudowanej struktury w kontekście zatrudnienia, płac i rozwoju pracowniczego oraz praktyki wprowadzanej w trosce o zasoby naturalne regionów, w których firma działa; a także utrzymywanie korzystnych relacji z lokalną społecznością z zachowaniem przejrzystości komunikacji.

 

Uroczyste wręczenie certyfikatów odbyło się w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w towarzystwie zaproszonych gości, w tym m. in. Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Tadeusza Kościńskiego. Uroczystość była związana z obchodami 100. rocznicy niepodległości Polski, a także 100. rocznicy kapitału amerykańskiego w Polsce.

 

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy uhonorowani certyfikatami aż w trzech kategoriach. To dla nas zapewnienie, że firma skutecznie realizuje strategię w Polsce. Świadoma inwestycja oparta na kapitale amerykańskim pozwala nam rozwijać polską gospodarkę, oferować atrakcyjne miejsca pracy oraz dbać o dobre i korzystne nastroje społeczności, które budują zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne otoczenie firmy – wyjaśnia Fabio Pommella, Prezes Zarządu Whirlpool Company Polska Sp. z o.o. – To dla nas jednocześnie motywacja, aby nieprzerwanie rozwijać i ulepszać nasze praktyki i z każdym rokiem jeszcze bardziej zwiększać zadowolenie naszych pracowników, partnerów biznesowych, struktur samorządowych, z którymi współpracujemy oraz społeczności lokalnych, na które mamy bezpośredni wpływ – dodaje.

 

Polska jest jednym ze strategicznych krajów dla firmy Whrilpool Corporation w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Whirlpool Company Polska zatrudnia około 6000 osób, posiada trzy centra produkcyjne (we Wrocławiu, Łodzi i Radomsku), biuro komercyjne w Warszawie, Centrum Usług Wspólnych dla Finansów EMEA w Łodzi oraz Centrum Badań i Rozwoju we Wrocławiu. Na początku kwietnia bieżącego roku zakończono proces unifikacji przedsiębiorstwa w jeden podmiot prawny, będący konsekwencją przejęcia przez Whirlpool Corporation firmy Indesit Company w 2014 roku.

 

***

 

Whirlpool Corporation (NYSE: WHR) to największy z producentów dużego sprzętu AGD na świecie, który w 2017 roku osiągnął sprzedaż roczną w wysokości ok. 21 mld USD, zatrudniał 92 tys. pracowników i posiadał 70 zakładów produkcyjnych i badawczych ośrodków technologicznych. Koncern sprzedaje produkty Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air, Indesit, Hotpoint i innych dużych marek w prawie każdym kraju na całym świecie.

W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) koncern zatrudnia ok. 22 tys. pracowników, prowadzi sprzedaż w ponad 30 krajach oraz posiada zakłady produkcyjne i badawcze ośrodki technologiczne na terenie 7 krajów. Whirlpool EMEA to segment operacyjny Whirlpool Corporation, którego centrala znajduje się w Pero (MI) we Włoszech. Dodatkowe informacje o firmie można znaleźć na stronie WhirlpoolCorp.com, a także na LinkedIn, Twitter i Medium.

 

Więcej informacji: Zygmunt Łopalewski: +48603096418 – Zygmunt.Lopalewski@whirlpool.com