yestersen – platforma e-commerce specjalizująca się w sprzedaży unikatowych mebli i wzornictwa XX wieku – poszerza swoją ofertę o antyki. Obecnie w sprzedaży dostępnych jest już ponad tysiąc starannie wyselekcjonowanych obiektów antykwarycznych, w tym mebli, oświetlenia, dywanów i innych dodatków. Do końca przyszłego roku yestersen zamierza zostać liderem internetowej sprzedaży antyków od wiodących krajowych antykwariuszy.


Decyzja o rozszerzeniu oferty yestersen o antyki to dla nas naturalna ścieżka rozwoju biznesu. Po sprzedażowym sukcesie mebli i akcesoriów z XX wieku przyszedł czas na wzbogacenie naszej oferty o przedwojenne obiekty. To także odpowiedź na zapotrzebowanie klientów pragnących łączyć pod jednym dachem antyki z designem z XX wieku – mówi Karol Misztal, założyciel i CEO yestersen.

Dzięki nawiązaniu współpracy z największymi w kraju antykwariatami, galeriami sztuki i domami aukcyjnymi, yestersen udostępnia klientom bogatą kolekcję starannie wyselekcjonowanych mebli i dodatków antykwarycznych. Są to zarówno wiekowe stoły, komody czy kredensy, jak i siedziska czy lampy. W asortymencie jest także liczna kolekcja dywanów – w tym ręcznie tkanych i liczących ponad 150 lat. Dostępna w sprzedaży kolekcja antyków obejmuje obiekty od epoki ludwikowskiej, przez empire aż po styl biedermeier i secesję. Są to głównie przedmioty pochodzące z Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii i Europy Środkowej.

Inwestycja w piękno

Rozwój biznesu yestersen o segment antyków wpisuje się w coraz popularniejszy trend lokowania kapitału w sztukę, antyki i design z minionych epok. Liczba tego typu transakcji w ciągu ostatnich pięciu lat potroiła się. Według danych portalu artinfo.pl sprzedaż dzieł sztuki bije w tym roku kolejne rekordy. Wartość obrotów na aukcyjnym rynku sztuki wzrosła w pierwszym półroczu o 22% do 105 mln zł. W całym 2017 r. obroty wyniosły rekordową kwotę 214,1 mln zł (28% wzrostu r/r).

Poszukiwanie wartościowych i autentycznych obiektów, które zbiegiem lat mogą zyskać na wartości, jest jednak czasochłonne. Dlatego yestersen ułatwia dostęp do unikatowych przedmiotów przez internet – platforma w sposób łatwy i wygodny łączy klientów zainteresowanych takimi dobrami z profesjonalnymi sprzedawcami, czuwając nad ich autentycznością.

Antyki wracają do łask. Rozglądają się za nimi już nie tylko najbogatsi, co stanowi o potencjale tego segmentu rynku. Skrupulatnie wybieramy renomowanych sprzedawców z certyfikowanymi obiektami. Te wartościowe przedmioty będą niepowtarzalną ozdobą domu, a gdy nadejdzie odpowiednia okazja, można je sprzedać z zyskiem – mówi Misztal.

yestersen to obecnie największa w kraju platforma e-commerce specjalizująca się w sprzedaży unikatowych mebli, wzornictwa, dodatków vintage oraz antyków. Firma powstała w 2015 roku. Jej twórcy przewidzieli rodzący się wówczas trend na unikatowe, produkowane w ograniczonych seriach i pochodzące z dawnych epok meble i dodatki do domu. W zeszłym roku przychody yestersen wzrosły ponad dwukrotnie, co wskazuje na potencjał tego rynku. Z platformy korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy m.in. hotele, kawiarnie i biura, czy teatry poszukujące wyjątkowych mebli.

Dodaj nowy

***

yestersen to największa w Polsce platforma e-commerce z autorską selekcją wzornictwa XX wieku od czołowych butików vintage i galerii antyków. Dedykowany zespół starannie sprawdza każdy zgłaszany przedmiot aby wybrać tylko te najlepsze i oszczędzić czas miłośników i profesjonalistów designu na poszukiwaniach unikalnych mebli, oświetlenia i dodatków. Obecnie w asortymencie yestersen znajduje się blisko 10 tys. unikalnych obiektów z całego świata.