Słońce i plaża, a może surwiwal nad jeziorem albo długie wędrówki na górskich szlakach? Niezależnie od tego, czy na wakacje wybraliśmy zagraniczną egzotykę, czy skusił nas smak nadbałtyckiego gofra, każda z chwil jest jeszcze ciepłym i przyjemnym wspomnieniem beztroskiego urlopu. By przedłużyć ten wspaniały czas, warto pomyśleć o przedmiotach, które pomogą nam zatrzymać ulubione momenty we wnętrzach. Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl, podpowie nam jak możemy sprawić, by wakacyjne wspomnienia były zawsze z nami.

 

Album na zdjęcia Mr Wonderful

The Best memories

Fot. Bonami.pl

Mapa zdrapka smakosza po Europie Luckies of London
Fot. Bonami.pl

 

Uwiecznione aparatem

 

Najczęściej wakacyjne wspomnienia gromadzimy na fotografiach. Obecnie, kiedy nawet telefonem możemy wykonywać dobre jakościowo zdjęcia, coraz częściej zapominamy o ich wywoływaniu. Setki, a czasem tysiące fotografii zalegają na dyskach naszych smartfonów i komputerów. Zdarza się, że po awarii któregoś z urządzeń – wszystkie wspomnienia przepadają na zawsze. Pod względem sentymentalnego przechowywania wspomnień – warto cofnąć się w czasie i pielęgnować prowadzenie albumów czy kolekcjonowanie ramek. „Coraz częściej możemy wybrać rozwiązania, które będą nam się kojarzyły z konkretnym wyjazdem czy wycieczką” – mówi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – „Mr Wonderful proponuje nam album The Best Memories, który będzie świetnym prezentem dla wszystkich podróżników. Z kolei ten Let’s get lost somewhere może być ciekawą propozycją na ślubny upominek czy podarunek dla ukochanej z okazji rocznicy”.

 

Po dobrej stronie

 

Każdy z nas może teraz zostać reporterem. Blogi zdominowały Internet, a wiele z nich związanych jest z tematyką podróży. Chętnie spisujemy wspomnienia, dzielimy się nimi ze światem lub zachowujemy dla siebie. Warto pomyśleć o odpowiednim narzędziu, które w podróży ułatwi nam prowadzenie dziennika. Możemy wybrać jeden z modnych notesów takich jak te od Sass & Belle Wanderlust Adventure lub na bardziej eleganckie wyjazdy ten w czarno-białe pasy Coastal Design Happy Thoughts Stripes. Hitem są zeszyty zarezerwowane na konkretną podróż jak notatnik Mr Wonderful London lub przeznaczony na najbardziej ekstremalną wyprawę wodoodporny model Gentlemens Hardware.

 

Palcem po mapie

 

 

Dziecięca naklejka ścienna Ambiance World Map 73×95 cm

Fot. Bonami.pl

Notatnik Mr Wonderful London
Fot.
Bonami.pl

 

Wszystkie podróże zaczynają się w głowie. Zazwyczaj decyzje o wyjeździe podejmujemy na długo przed, a na niektóre wyprawy czekamy całe życie. Często planujemy wakacje analizując mapy, szukając miejsc, które dzieli niewielka odległość od morza lub dogodny dojazd do wielu atrakcji. „Projektanci chętnie wykorzystują mapy jako praktyczne elementy dekoracyjne we wnętrzach. Wiele z nich to przedmioty, które pomogą nam zachować najpiękniejsze wspomnienia” – mówi Dorota Jaguś, ekspert Bonami.pl – „Przy upamiętnianiu naszych podróży najlepiej skorzystać ze specjalnych map. Może spodoba nam się wyjątkowa zdrapka Luckies of London albo specjalne pinezki do mapy Pin World, którymi będziemy mogli oznaczać nowe, zdobyte lub zaplanowane kierunki”. Mapa może być również inspiracją do poznawania świata przez dzieci. Ambiance World możemy nakleić na całą ścianę, ożywiając aranżację w pokoju najmłodszych. Ciekawą propozycją do kuchni jest z kolei zdrapka smakosza Luckies of London, dzięki której można odkrywać kolejne dania z różnych regionów Europy.

 

Drobiazgi w jednym miejscu

 

Chyba nikt z nas nie może oprzeć się pokusie wszechobecnych pamiątek. Niezależnie od tego, czy jest to drobiazg kupiony na straganie, muszla znaleziona w oceanie czy nowa pocztówka, w domu raczej unikamy gromadzenia pamiątek na półkach, ponieważ niepotrzebnie zbierają kurz. By uniknąć efektu bałaganu, a przy tym nie rozstawać się z sentymentalnymi przedmiotami, warto zadbać o specjalne miejsce, w którym będą uporządkowane. W tym celu może nam pomóc zestaw 3 kuferków Sass & Belle Vintage Map lub urocza tablica z klipsami Geese Natural, do której możemy przyczepić zarówno zdjęcia, jak i kartki z wyjazdów.

 

Z miłości do podróży

 

Upływający czas wakacji nie musi kojarzyć się z przykrym powrotem do pracy. Zatrzymane wspomnienia pomogą nam wracać na nowo do najpiękniejszych, najcieplejszych momentów z urlopu. Albumy, ramki, pudełka i mapy mogą stać się nie tylko praktycznymi przedmiotami do przechowywania zdjęć czy wywoływania podróżniczych skojarzeń – to często wspaniałe elementy dekoracyjne, które uzupełnią każdą aranżację. W ofercie Bonami.pl możemy znaleźć unikalne przedmioty, dzięki którym wakacje w naszym domu będą trwały przez cały rok!

 

Album na zdjęcia Mr Wonderful Let’s get lost somewhere, Bonami.pl, cena 79 zł

Album na zdjęcia Mr Wonderful The best memories, Bonami.pl, cena 79 zł

Dziecięca naklejka ścienna Ambiance World Map 73×95 cm, Bonami.pl, cena 79 zł

Mapa zdrapka smakosza po Europie Luckies of London, Bonami.pl, cena 99 zł

Mapa zdrapka świata Luckies of London, Bonami.pl, cena 99 zł

Notatnik Mr Wonderful London, Bonami.pl, cena 49 zł

Notes Tri Coastal Design Happy Thoughts Stripes, Bonami.pl, cena 24 zł

Notes wodoodporny Gentlemens Hardware, Bonami.pl, cena 49 zł

Pinezki zapasowe do mapy Pin World 30 szt., Bonami.pl, cena 29 zł

Ramka na 2 zdjęcia w rozmiarze 14×9 cm Geese Deco, Bonami.pl, cena 249 zł

Ramka na 5 zdjęć Geese Natural, Bonami.pl, cena 199 zł

Taśma dekoracyjna washi MT Masking Tape Anne dł. 10 m, Bonami.pl, cena 11 zł

Zestaw 2 notesów Sass & Belle Wanderlust Adventure, Bonami.pl, cena 13 zł

Zestaw 3 kuferków Sass & Belle Vintage Map, Bonami.pl, cena 89 zł

 

www.bonami.pl
https://www.facebook.com/BonamiPL

Bonami.pl oferuje klientom tematyczne kampanie, które są ograniczone czasowo, umożliwiając dokonywanie zakupów designerskich dodatków do mieszkania i oryginalnych artykułów codziennego użytku w domowym zaciszu. Codziennie aktualizowana oferta, prezentująca kolekcje i trendy z całego świata, znajduje się zarówno na www.bonami.pl, jak i profilu Facebook Bonami.pl. Do klubu Bonami należy ponad 800 tysięcy użytkowników.

FacebookTwitterGoogle+